გაკვეთილის მთავარი
თემა
|
მსოფლიო გეოგრაფია
„საერთაშორისო
ორგანიზაციები“
|
|||||||||||||||
სწავლების საფეხური
|
10 კლასი
|
|||||||||||||||
მოსწავლეთა პროფილი
|
24 მოსწავლე
განსაკუთრებული
საჭიროების მქონე მოსწავლეთა რაოდენობა- 0
|
|||||||||||||||
გაკვეთილის
მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
მოსწავლეები შეძლებენ იმსჯელონ საერთაშორისო ორგანიზაციების შექმნის მიზეზებსა და მიზნებზე,განსაზღვრონ
თითოეული ორგანიზაციის ფუნქცია- დანიშნულება და დააკავშირონ მათი როლი გლობალურ ასპექტში.
|
|||||||||||||||
გაკვეთილის მიზნები
და
შედეგები
|
geo.X.2. moswavles
SeuZlia gaaanalizos qveynebis adgili
msoflioSi rigi socialuri
da ekonomikuri
parametrebis mixedviT
.geo.X.3. moswavles
SeuZlia qveynebis klasifikaciis
safuZvelze
gaaanalizos maTi ganviTarebis perspeqtivebi.
geo.X.4. moswavles
SeuZlia Seadaros erTmaneTs qveynebi sxvadasxva maxasiaTeblebis mixedviT da
imsjelos msgavseba-gansxvavebis mizezebze.
|
|||||||||||||||
წინასწარი ცოდნა
|
ქვეყნების განლაგება
კონტინენტების მიხედვით. განვითარებული და განვითარებადი ქვეყნების ცნობა. ნავთობ-მომპოვებელი
ქვეყნების ჩამოთვლა.
|
|||||||||||||||
შეფასების საგანი
და
პროცედურები
|
მოსწავლეების
შევაფასებისთვია გამოვიყენებ განმსაზღვრელ შეფასებას: მოსწავლეთა წარმატებებს დავადგენ
მათი ჩართულობით, სწორად შესრულებული სამუშაოთი,
გუნდური მუშაობის გათვალისწინებით,
|
|||||||||||||||
სასწავლო მასალა და
ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძღვანელო,
წინასწარ მომზადებული ვენის დიაგრამა, კომპიუტერი,
|
|||||||||||||||
გაკვეთილის მსვლელობა
|
1.
მოსწავლეებისთვის მიზნის გაცნობა და შეფასების რუბრიკის განხილვა.1წთ
2.
გამოწვევის ფაზა.5-6წთ
კითხვები წინარე ცოდნიდან:
რატომ იქმნება საერთაშორისო ორგანიზაციები?
რის მიხედვით შეიძლება განვასხვავოთ ორგანიზაციები ერთმანეთისგან?
რომელ ორგანიზაციებს იცნობთ?
3.
მოსწავლეები
ასახელებენ ორგანიზაციებს და მიაკუთვნებენ
თავის გამომხატველ ლოგოს.9ხდება პრეზენტაციის მეშვეობით)
მაგ. 5-6წთ
4.
მოსწავლეები ასახელებენ ნატოსა და ევროკაშირის შექმნის თარიღს და შემავალ
წევრ ქვეყნება ალაგებენ ვენის დიაგრამაში. უნდა შეძლონ ჩამოთვალონ საერთო წევრები
და განასხვავონ ის წევრები, რომლების არიან
ნატოში და არ არიან
ევროკავშირში.( ურიგდებათ წინასწარ მომზადებული ვენის დიაგრამები წყვილებში
და ჩამოწერენ შემავალ წევრ ქვეყნებს)12-15
წთ
5.
წინასწარ
გამზადებულ თაბახზე მოსწავლეები აფიქსირებენ
თავიანთ აზრს და მსჯელობენ ორგანიზაციების შექმნის და არსებობის დადებით და უარყოფით მხარეებზე.10-12 წთ
6.
დასკვნითი
სახით ხდება გაკვეთილის შეჯამება, და მოსწავლეების შეფასება. 5-7 წთ.
|
Pages
- მთავარი გვერდი
- CV
- ღია გაკვეთილები
- სამოქმედო გეგმა 11 კლასი
- ვიდეო გაკვეთილები
- სამოქმედო გეგმა 10 კლასი
- სამოქმედო გეგმა 9 კლასი
- სამოქმედო გეგმა 8 კლასი
- სამოქმედო გეგმა 7 კლასი
- დიაგნოსტიკური ტესტები
- სადამრიგებლო პროგრამა
- შემაჯამებელი წერები
- გაკვეთილის გეგმა
- პრეზენტაციები
- ეროვნული სასწავლო გეგმები 7 , 8, 9, 10, 11 კლასი
- შეფასების რუბრიკები
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Posts (Atom)
No comments:
Post a Comment